legowisko dla psa

Yorki miniaturki

Kupno yorka do domu - obojętnie jakiego - czy tego jaki opisuje wzorzec rasy, czy yorka miniaturki musi być bardzo głęboko przemyślane. Nie może to być decyzja podjęta w przeciągu godziny, tylko naprawdę przemyślana. Często bowiem bywa tak, że niektóre yorki kupione pod wpływem chwilowej fantazji już po paru tygodniach lub miesiącach trafiają do schroniska dla psów albo wręcz są wyrzucane. Pamiętajmy, że psy nie są przedmiotami, które jak się nam znudzą można je wyrzucić !

Yorki miniaturki

Istnieje już od bardzo dawna utarty mit o yorkach miniaturkach. Jak wiadomo każda rasa psów ma określone wymagania i charakter ukształtowane przez naturę. W przypadku yorków nie ma paru gatunków tej rasy. Jest tylko jedna. Yorki miniaturki jako rasa nie istnieją !!! Wprawdzie istnieje możliwość wpływu na genetykę psów, tak aby były one jak najmniejsze, ale należy pamiętać o tym, że takie eksperymenty tragicznie wpływają na wygląd rasy. W pogoni za wyhodowaniem jak najmniejszego yorka właściciele zapominają o innych bardzo ważnych cechach kształtujących rasę. Pies tej rasy powinien ważyć w granicach 2,5 kg (a nie 1 czy 1,5 kg). Mniejsze psy o wiele częściej chorują na różne dolegliwości, a ich włos jest o wiele słabszy i rzadszy niż tych o wadze w granicach 2,5 kg.

Przed zakupem psa tej rasy należy przeanalizować wszystkie „za i przeciw” jeżeli chcemy kupić yorka miniaturkę – pamiętajmy o jego wadach wrodzonych.


Galeria zdjęć