legowisko dla psa

Porady » Posłanie dla yorka

Poslanie trzeba wybrać rozsądnie — będzie ono dla niego miejscem na całe psie życie i musi się w nim czuć dobrze i bezpiecznie. York powinien mieć kąt do swojej wyłącznej dyspozycji, poza drogami ludzkiego poruszania się.

Poslanie nie powinno się znajdować w kuchni, obok grzejnika czy pieca, nie powinno być narażone na przeciągi i wilgoć. Powinno być też wygodne. Najwygodniejszym psim „tapczanem" jest wiklinowy koszyk, obciągnięty mocnym i gęstym płótnem, w którym powinna znajdować się poduszka.

Jej długość i szerokość uzależniona jest od wymiarów psa i tak duża, żeby pies mógł się wygodnie wyciągnąć. Pies lubi mieć dach nad głową; spełnienie psich marzeń byłoby ulokowanie legowiska pod biurkiem lub stołem.
Psie posłanie powinno być bardzo czyste. Koc należy więc codziennie przetrzepać i oczyścić z włosów, i od czasu do czasu prać w zwykłym bez-zapachowym mydle. Do tak przygotowanego miejsca nasz pupil przyzwyczai się bardzo szybko.

Ustalmy z kolei stałe miejsce posiłku. Miejsce powinno być na tyle duże, aby zmieściły się w nim dwie miseczki. Jedną miskę przeznaczamy na wodę, zmienianą codziennie. Yorkshire terrier musi mieć możliwość gaszenia pragnienia w każdej chwili, gdy je poczuje. Druga miska może być pełna tylko w godzinach posiłków. Nie może się na niej znajdować jedzenie przez cały czas. Miska nie całkowicie opróżniona powinna być zabrana i po umyciu postawiona po raz drugi dopiero w porze następnego posiłku.


Galeria zdjęć