legowisko dla psa

Informacje » Legowisko dla yorka

York chowany w mieszkaniu musi otrzymać własne, psie legowisko, które od pierwszego dnia powinien poznać jako wyłącznie do niego należący teren, na którym czuje się bezpieczny i może spokojnie trawić i spać. Musi też wiedzieć, że w tym miejscu powinien przebywać, kiedy nie ma dlań innego zajęcia.
Aby nasz yorkshire terrier chętnie korzystał z legowiska, musi ono być takie, aby nie szukał lepszego i aby nie kusiły go łóżka i tapczany. Najlepszym legowiskiem dla psa jest ekskluzywna sofa o rozmiarach 63 x 15 x 45. Na wierzch takiego legowiska można położyć ciepłu koc.
Legowisko dla psa powinno być tak umieszczone, aby pies mógł ze swego miejsca obserwować, co się dzieje w mieszkaniu i aby sam był widziany. Musi być też z dala od przeciągów i w miejscu o możliwie stałej temperaturze, a zatem nie przy piecu (kaloryferze) i nie przy oknie. Najważniejszą jednak rzeczą jest możliwość oczyszczania i odkażania legowiska - np. przez pranie całego legowiska w pralce oraz prasowanie kocyka. Zabiegi te, wykonywane raz na tydzień nie dopuszczą do wydzielania się nieświeżego zapachu i obronią psa przed pchłami, oraz innymi insektami.

legowisko dla yorka

 


Galeria zdjęć