legowisko dla psa

Galeria zdjęć: ubranka dla yorków

Temat dosyć kontrowersyjny dla niektórych a dla innych zaś zwyczajne zachowanie by w okresie jesienno-zimowym ubierać psa w różnorakie ubranka. Zadania są podzielone, jednak według nas są takie rasy psów które bezwzględnie wymagają ochrony przed zimnem - do takich psów można zaliczyć chihuahua, maltańczyki, chińskie grzywacze no i nasze ukochane yorki.

Dla tych osób które od niedawna są w posiadaniu małego yorkshire terriera pragniemy przypomnieć że ta rasa nie posiada podszerstka (miękkiego, puszystego włosia) który utrzymuje temperaturę ciała psa na odpowiednim poziomie nawet podczas minusowych temperatur. A włos pomimo tego że jest bardzo długi a czasem nawet ciągnący się po ziemi wcale nie chroni yorka przed zimnem. W jeszcze gorszej sytuacji są psy których właściciele postanowili ostrzyc ich na sportowo - pozostawiając im centymetrową a czasem nawet jeszcze krótszą okrywę włosową. To właśnie u nich najczęściej możemy zauważyć mocną reakcję na zimno i to już po kilku minutach po wyjściu z yorkiem na pole. Pies w momencie staje w miejscu i za żadne skarby nie chce iść z właścicielem na spacer a przy tym dodatkowo zaczyna się trząść tak mocno jak by w tej chwili przechodziło trzęsienie ziemi o największej sile :)

Ubierając psu ubranko ten problem znika jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki a nasz kochany york może cieszyć się długim i wyczerpującym spacerem po którym zaśnie od razu w swoim legowisku. 

Na nadchodzącą jesień oraz zimę postanowiliśmy ubrać nasze yorki szczeniaki w komfortowe ubranka. Każdy piesek ma uszyte specjalnie dla niego ubranko. Są ciepłe i z pewnością będą chronić szczeniaki przed zimnem.psy yorki terrier psy yorki yorki yorkshire terrier

Galeria zdjęć