legowisko dla psa

Forum: Pusia 5,5 miesiąca

« Powrót | Rozpocznij nową dyskusję »

 • Pusia 5,5 miesiąca
  dodał: ~maria, 26-09-2010, 21:31
  Moja York Pusia 5,5 miesiąca wychodzi na spacer do załatwiania się na naszą 20 -arową działkę.Idzie powoli za mną . Kiedy ja się zatrzymuję ona też się zatrzymuje, siada na pupie i patrzy pieszczotliwie na mnie ,nie mając ochoty iść na trawnik ani piasek.Zaczęłam ją wyprowadzać na smyczy zmuszając kierować kroki w jedno miejsce do załatwiania. Potrafi więc się wysiusiać i z radością pobiec szybciej niż ja do domu aby zrobić kupkę.Trochę tracę cierpliwość, a dzieci są jeszcze za małe na jej edukację załatwiania potrzeb , ale za to chętnie Pusia się z nimi bawi odbierając im zabawki.Kiedy pada deszcz niestety Pusia się nie chce dać wyprowadzić z domu na siłę ( i tak nic nien zrobi) i oczywiście wtedy siusiu i kupka nocą są pozostawione gdziś w domu.
  Mam nadzieję, że to się kiedyś zmieni - tylko że za chwilę idzie jesień- eszcz i zimno i co wtedy ?

 • dodał: ~Gracja, 26-09-2010, 22:28
  dzieci nie mają zajmować się edukacją szczeniaczka tylko TY, DOROSŁY JEST OD TEGO!!!!!
  Musisz ją zachęcać. rozsyp na trawniku smakołyki i postaw sunie na sierotki trawnika aby je poszukała. Za zrobienie siusiu na trawniku zagrodź ją. jeżeli zrobi kupkę na zewnątrz daj jej nagrodę i pochwal ją.Musisz być bardzo cierpliwa. I piesek sam się tego nie oduczy:)I wyprowadzaj sunie na smyczy, chyba że działka jest szczelnie ogrodzona. Yorki lubią uciekać.
 • cóz....
  dodał: ~AGA, 21-10-2010, 18:53
  trzeba ja wyprowadzac tak czy siak,innej rady chyba nie ma,jak wraca zagradzac jej droge lub zamykac drzwi,jesli nauczyla sie robic siku i kupki w domu bo sucho i nic w pupke nie kluje to tym bardziej musisz byc konsekwentna,wyprowadzac ja jak najczesciej....

Strona 1 z 1


Wypowiedz się w tym temacie

Temat:
Treść:
Autor:
2 5 r s 1 f 3
Wpisz znaki widoczne na obrazku:

Galeria zdjęć