legowisko dla psa

Artykuły » Razem pod jednym dachem

Yorkshire terrier powinien mieć w naszym domu wydzielone ciche, wygodne miejsce, które ma mu służyć do snu i wypoczynku. Jeśli warunki na to pozwalają,iw ciepłym okresie roku możesz mu postawić budę na tarasie lub przu wejściu do ogrodu. Na zimę powinieneś przenieść legowisko psa do domu.

Yorki trzymane na w lecie na ogrodzie są lepiej rozwinięte fizycznie, zahartowane i odporne. Wpływa na to świeże powietrze, kontakt ze słońcem, możliwość ruchu. Organizm szczenięcia przystosowuje się bez trudu do zmian temperatury i wilgotności powietrza, opadó,wj Jedynie w okolicach, gdzie panuje surowy klimat, Yorki o gładkiej krótkiej sierści należy po odstawieniu ich od matki trzymać w domu. Jeśli szczenię trzymane jest w pomieszczeniu, to po każdym karmieniu należy je wyprowadzać na spacer. Jeśli mieszkasz w mieście, wówczas szczenię wyprowadzaj na spacer na smyczy przypiętej do szelek, a kiedy podrośnie stosuj obrożę.

Po każdym spacerze obejrzyj szczenię dokładnie i wyszczotkuj. Początkowo szczotkuj psa ostrożnie, aby się nie przestraszył. Przed szczotkowaniem wytrzyj psu łapy wilgotną szmatką. Jeśli spacer odbywał się w dżdżystą pogodę, a łapy i dolna część brzucha psa są zabłocone, umyj je ciepłą wodą i wytrzyj do sucha. Pamiętaj, że Yorkshire terriera myje się bardzo rzadko i tylko wówczas, kiedy się bardzo zabłoci. Do mycia używaj ciepłej wody z rozpu szczonym w niej uprzednio delikatnym mydłem i nie oszczędzaj wody do spłukania, gdyż inaczej pies będzie miał kłopoty ze skórą. Pilnuj też, aby woda z mydłem nie dostała się do oczu i uszu zwierzęcia. Po myciu wytrzyj Yorkshire terriera do sucha przeznaczonym tylko dla niego ręcznikiem. Jeśli latem myjesz Yorkshire terriera na dworze, pozwól mu otrząsnąć się dokładnie z wody, a następnie pospaceruj z nim na smyczy, aby całkiem wysechł.

Latem wskazane jest, abyś zachęcał Yorkshire Terriera do kąpieli w bezpiecznych zbiornikach wodnych. Przyzwyczajać go jednak do wody musisz stopniowo i bardzo ostrożnie. Niedopuszczalne jest wrzucanie zwierzęcia do wody. Jeśli w trakcie wchodzenia do wody pies jest mocno pobudzony i niespokojny, uspokój go głaskając, a jeśli to potrzebne, podaj mu ulubiony przysmak. Czas kąpieli należy stopniowo wydłużać. Jeśli brzeg jest trawiasty lub pokryty czystym piaskiem, po kąpieli pozwól, aby pies się wyhasał. Jeśli warunki nie są sprzyjające do swobodnej zabawy, prowadź go na smyczy aż wyschnie


Galeria zdjęć