legowisko dla psa

Artykuły » Legowisko dla yorka

Legowisko dla yorka
Każdy z domowników pragnie mieć wygodne miejsce do spania, własny kąt do prac i odpowiednie miejsce do jedzenia. Jeśli uważamy Yorkshire terriera za do­mownika, członka naszej rodziny, mu­simy i dla niego przygotować odpo­wiednie warunki życia.

Legowisko trzeba wybrać rozsądnie - będzie ono dla niego miejscem na całe psie życie i musi się w nim czuć dobrze i bezpiecznie. Yorkshire terrier powinien mieć kąt do swojej wyłącznej dyspo­zycji, poza drogami ludzkiego poru­szania się. Legowisko nie powinno się znajdować w kuchni, obok grzejni­ka czy pieca, nie powinno być narażo­ne na przeciągi i wilgoć. Powinno być też wygodne. Najwygodniejszym psim „tapczanem" jest legowisko owalne ze scianka boczną. Jej długość i szerokość uzależniona jest od wy­miarów psa i tak duża, żeby pies mógł się wygodnie wyciągnąć. York lu­bi mieć dach nad głową; spełnienie psich marzeń byłoby ulokowanie lego­wiska pod biurkiem lub stołem lub kupienie mu legowiska budki.

Psie posłanie powinno być bardzo czyste. Koc należy więc codziennie przetrzepać i oczyścić z włosów, i od czasu do czasu prać w zwykłym bez-zapachowym mydle. Do tak przygoto­wanego miejsca nasz pupil przyzwy­czai się bardzo szybko.


Galeria zdjęć