legowisko dla psa

Artykuły » Karmienie yorków

Żywienie psa musi być dostosowane do rasy i wielkości, a także do ruchu, jaki mu się zapewnia. Dla yorka ważącego 2,5 kg 40 gramów pożywienia dziennie. Szczenięta i młode yorki potrzebują znacznie więcej pożywienia i znacznie więcej pasz białkowych, naturalnie wszystko to musi być dostosowane do masy ciała. Psy, które dużo biegają, jak yorki mają rzecz prosta większe zapotrzebowanie na pokarm niż inne psy.

Całkowicie wyjedzona i wylizana miska świadczy najlepiej o prawidłowo, wymierzonej porcji. W misce nie powinny pozostawać żadne resztki. Według tego orientujemy się czy porcja była wystarczająca. Gdy york patrzy błagalnie prosząc, albo poszczekując, przy następnym posiłku należy dodać nieco więcej jedzenia.

Gdy pies nadmiernie się zaokrągla, trzeba rację żywieniową zmniejszyć.
Powinno się to odbywać stopniowo, nigdy jednorazowo, ale zdecydowanie i tak długo, aż odzyska on dobrą formę. U psów przyzwyczajonych do otrzymywania kąsków przy stole w postaci kawałków wędlin, ciast i innych smakołyków, jest to trudne do przeprowadzenia, a nawet niemożliwe. Wtedy rezultatem nierozważnego rozpieszczania jest tłusty, niezdarny pies

Godziny żywienia yorka powinny być możliwie stałe. Szczeniak do trzeciego miesiąca otrzymuje pokarm co 4 godziny (np. 7, 11, 15, 19), młody pies do siódmego miesiąca otrzymuje 3 posiłki (np. 8, 14, 18). Później żywimy yorka dwa razy dziennie. Zaś dorosłego, po skończeniu roku, tylko raz i zawsze o tej samej porze, do czego pies się przyzwyczaja. W żywieniu, dla sprawnego trawienia, korzystna jest 24-godzinna przerwa zastosowana raz w tygodniu.

yorki

Dzień postu w tygodniu, gdy pies otrzymuje tylko pół normalnej swojej porcji, jest korzystny dla zdrowia dorosłego zwierzęcia. Nawet gdy pies trochę dłużej głoduje, wcale mu to nie szkodzi. Zwierzę drapieżne też nie co dzień znajduje zdobycz i często musi zrezygnować z jedzenia.


Galeria zdjęć