legowiska dla psów

Forum: Uczulenie a yorki

« Powrót | Rozpocznij nową dyskusję »

• Uczulenie a yorki
    dodał: ~Mama_Kacpra, 30-09-2010, 11:45
    Znam opinię o tym, że yorki mają włos a nie sierść i że nie alergizują, ale chodzi mi o coś innego. Do wczoraj przymierzam się do kupna yorka. Marzymy o tym od dawna. Byłam wczoraj z synem u alergologa na wizycie rutynowej(jest uczulony na roztocza, a na sierść psa i kota znikomo). Pani doktor wzburzyła się, że absolutnie pies nie wchodzi w grę, a chodzi o to, że pies to dodatkowa pożywka dla roztoczy, może mieć alergeny np. w ślinie. Załamałam się i proszę o wasze doświadczenia w tym względzie. Syn nie ma jakiegoś ciężkiego stanu. Przez cztery lata mieliśmy chomiki, mamy kontakt z kotami i psami i nie powoduje to u niego żadnej reakcji. Lekarka nie wnikała ani w rasę psa, ani jego wielkość. Co robić?

• dodał: ~Gracja, 30-09-2010, 16:06
    To że pies nie ma sierści tylko włos to prawda. ale odczynniki alergiczne mogą znajdować się w ślinie na które dziecko może być uczulone. Ale jeżeli chcesz mieć psa, to po obserwując syna czy nie będzie odczuwała alergii jak będzie pies.Jeżeli będzie odczuwała alergię, to zawsze można jeździć na odczulanie, bądź brać jakieś leki.
    I z tego co tu napisałaś to wydaje mi się że możesz mieć yorka

• dodał: ~Gracja, 30-09-2010, 16:06
    To że pies nie ma sierści tylko włos to prawda. ale odczynniki alergiczne mogą znajdować się w ślinie na które dziecko może być uczulone. Ale jeżeli chcesz mieć psa, to po obserwując syna czy nie będzie odczuwała alergii jak będzie pies.Jeżeli będzie odczuwała alergię, to zawsze można jeździć na odczulanie, bądź brać jakieś leki.
    I z tego co tu napisałaś to wydaje mi się że możesz mieć yorka

• dodał: ~kamis, 27-10-2010, 17:21
    yorki maja okrywe wlosowa zblizona do ludzkiej i nie uczulaja.

Strona 1 z 1

Wypowiedz się w tym temacie

Temat:
Treść:
Autor:
u h h 0 s f
Wpisz znaki widoczne na obrazku:

Galeria zdjęć