legowiska dla psów

Forum: strzyżenie młodych yorków

« Powrót | Rozpocznij nową dyskusję »

• strzyżenie młodych yorków
    dodał: ~JACEK, 06-08-2009, 15:51
    mam pytanie w jakim wieku można strzyc już pieska , czy jest jakieś ograniczenie?
  • strzyżenie młodych yorków
    dodał: wito, 06-08-2009, 20:10
    Młode yorki można już strzyc w wieku 7-8 miesięcy. Jednak w tak młodym wieku pies posiada jeszcze włos "szczenięcy" dlatego najlepszym rozwiązaniem jest tylko delikatne wyrównywanie włosków na tłowiu. Natomiast uszy psa powinno się strzyc w "trójkąt" od samego początku.

• dodał: ~Magda Mantura, 12-06-2010, 17:53
    Mam bardzo ładnego yorka,nazywa sie koko.Czasami tak urwisuje że nie można wytrzymać. Jest bardzo mały urodził się 23 marca ma 10 tygodni,jestem z niego bardzo zadowolona.Jest koloru czarno-brązowego.:)
  • co z uszami?
    dodał: ~dana, 15-06-2010, 16:37
    Widzę na zdjęciach Yorki z uszkami małymi sterczącymi i takie jak mój, czyli nieco wieksze , lekko strczace, z opadajacym płatkiem (końcem) ucha. Czy to taka ich uroda-róznej wielkości uszy, czy tez moze Yorkowi trzeba obcinac uszy? Tak czy siak nie obetnę, chcę tylko wiedzieć jak to jest z tymi uszami. Mój , jak mis-jedno postawione do góry, drugie "klapniete", przez co wyglada jak urwis, który cos spsocił.

• dodał: ~marco, 25-04-2011, 17:22
    jak Yorczek ma klapnięte uszka , to niestety ale jest skundlony, nawet z rodowodem często podmieniają szczeniaki bo naprzykład w dniu tatuowania jakiś szczeniak przychoroał a zgłoszona daną ilość więc trzeba się ratować i podmienić sztukę, by nie zalić dobrego wraenia na ocenie
  • do Marco
    dodał: ~iwcia, 26-04-2011, 13:21
    To samo potwierdziła weterynarz u mojej suni :(
    Powiedział, że musiałam trafić na nieuczciwego hodowcę, bo po pierwsze uszy klapnięte i mimo podklejania nie stanęły, a po drugie waga nieprawidłowa w stsunku do wieku, mimo, że moja sunia nie jest spasiona, to ma 5 m-cy i waży już 3,5 kg. Rozwija się prawidłowo, ale to nie jest czysty york. Wiesz może do jakiego wieku rosną yorki?
  • ....
    dodał: ~Iwona, 28-04-2011, 12:39
    co za bzdura;/
    bo uszka ma oklapniete to juz skundlony?? nie pradwa dziwi mnie ze wet też jest tak niedouczony...radze go zmienic...
  • do IWONY
    dodał: ~AGA, 30-04-2011, 16:17
    IWONKO TO JAK TO NAPRAWDE JEST JESLI KLAPNIETE TO NIE KONIECZNIE,MUSI BYC MIESZANIEC MAM SUNIE 10 MIESIECZNA I TAK SAMO MA KLAPNIETE.POZATYM WSZYSKTO JEST JA POWINNO BYC TO JUZ SAM NIEWIEM
  • czy ja mam yorka czy mieszanke???
    dodał: ~nateczka11, 06-08-2011, 09:30
    czy ja mam yorka a nie mieszankę skily teriera???
    jej matka miała długi pysk i była bardzo duża!!
    ojciec był mały miał długi pysk i ja obawiam się ,że mój pies to mieszanka
  • przepraszam
    dodał: ~nateczka11, 06-08-2011, 09:33
    sorki pomyliłam się ojciec mojej suni miał krótki pysk
  • uszka yorka :)
    dodał: ~marta, 10-08-2011, 19:10
    mój york (1 rok i 4 miesiące) ma jedno ucho klapnięte a drugie sterczące. Na poczatku tez myslałam że to kundelek ale powiedziano mi że podczas zabawy z innymi psiakami z miotu został ugryziony własnie w prawe ucho :) wyglada jak miś uszatek, ale i tak go kocham, bo co to za róznica czy z jednym sterczącym uchem czy z dwoma. ja nie martwię się o klapniete uszka bo przynajmniej jest zdrowy. jak ktos ma swojego na wystawy to ma problem z klapnietymi uszami, ale ja nie mam psa dla wystaw tylko dla siebie, nie dla pucharów ... pozdrawiam
  • York czy nie York
    dodał: ~anna, 09-10-2011, 18:31
    Co do klapnietych uszek to niestety w dużej mierze zaniedbanie właściciela.Uszy muszą w 1/3 być stale golone.Czasami zdarza się że ucho nie chce stanąć zwłaszcza kiedy pies wymienia zęby z mlecznych na stałe to jest około 6 ,7 miesięcy kiedy to potzeba dużo wapnia.Kiedy nabywa się szczeniaka to trzeba patrzeć na rodziców a nie na cenę im taniej to lepiej.Szczenię kiedy ma 10 miesięcy to można mu jeszcze podać wapno dla psów i dobrze jest podać żelatyny lub gotować nóżki z kurcząt i podawać taką galaretkę.I jeszcze zależy jak głaszcze się szczeniaka czy uszu będą ładnie stały czy nie.Zajmuje się psami od 18 lat ateraz nawet strzygę pieski i udzielam porad .Mam Owczarki szetlandzkie które muszą mieć ucho stoj ace i załamane w 1/3 swojej wysokości.Odpowiednie masowanie żywienie głaskanie i ucho stoi jak trzeba.Mam też Yoreczkę ma stojące uszka i jest malutka czasami są małe szczeniaczki ale ojca szczeniąt wybieram żeby miał ładną głowę był mały i piękną szatę.Pozdrawiam
  • czy moge ostrzyc 4 miesiecznego yorka?
    dodał: ~Eva, 17-10-2011, 11:21
    Witam.Mam yoreczke,ma 4 miesiace.Ma dosc dlugi wlos,ktory szczegolnie kolo lap i pod brzuchem tworzy koltunki.Zanaczam ze szczotkuje ja codziennie
  • uszy
    dodał: ~jarek, 18-10-2011, 19:00
    To ja dołożę swoje 5 groszy.
    Co do uszu wg mnie to w większości powodem tego że nie chcą stanąć jest nic innego jak to, że większość szczeniąt z hodowli wychodzi z potwornym świerzbem usznym - zawsze staram się to piętnować, to swojego rodzaju "wizytówka" hodowli. Co do innych guseł wymienianych w tym temacie to trudno się odnieść. Ale zdaje się psa wystarczy karmić dobrej jakości gotową karmą dla szczeniąt. Odpowiednio dobrane głaskanie, strzyżenie, klej super atak (i tak bywa), galarety, nóżki, wapno, itp ... znam lepsze sposoby spędzania czasu z psem.

• dodał: ~renia, 18-06-2013, 21:37
    jarek ma rację moja yoreczka,równiez miała klapnięte uszka z powodu świerzbowca.w trakcie leczenia stanęły!

Strona 1 z 2    Następna »

Wypowiedz się w tym temacie

Temat:
Treść:
Autor:
a p t
Wpisz znaki widoczne na obrazku:

Galeria zdjęć