legowiska dla psów

Forum: Problem z zębami mojego Yorka

« Powrót | Rozpocznij nową dyskusję »

• Problem z zębami mojego Yorka
    dodał: ~Monika, 28-09-2010, 12:35
    Witam serdecznie, mam pewnien problem z moim pieskiem i chciałabym uzyskać opinię od Was czytelników na ten temat. Mój York ma 7 miesięcy. Wiem, że jego pierwsze zęby powinny wypaść i na ich miejsce urosnąć nowe.Jednak mojemu pieskowi urosły nowe zęby, ale strae mleczaki nie wypadły... więc piesek posiada dwa rzędy zębów. Zaczynam sie bardzo martwić tym, gdyż nie wiem czy to mu sprawia ból lub jakikolwiek dyskomfort. Bardzo proszę o opinie i pomoc.

• dodał: ~Gracja, 28-09-2010, 14:48
    Idź z pieskiem do weterynarza, na usunięcie mleczaków. Udaj się jak najszybciej!!!

• dodał: ~Monika, 28-09-2010, 16:37
    czytałam, że zęby mleczne same powinny wypaść. czy to jest niebezpieczne dla mojego pieska?

• dodał: ~Gracja, 28-09-2010, 20:15
    nie bezpieczne może być to że po dłuższym nie wypadnięciu zębów mlecznych piesek będzie miał krzywy zgryz. zęby na pewno przeszkadzają szczeniakowi. Jeżeli do tej pory nie wyleciały to nie ma co zwlekać i męczyć szczeniaka. Kup mu w zoologicznym specjalne kostki wapienne, i daj mu aby je gryzł.
  • zęby
    dodał: ~jarek, 18-10-2011, 19:18
    Piesek powinien mieć wszystkie zęby stałe w wieku 8-9 miesięcy U yorków często mleczne zęby pozostają przetrwałe, i wtedy trzeba je usunąć. Jest to zabieg w znieczuleniu. Konsekwencją pozostawienia jest zły zgryz, szybsze odkładanie się płytki i kamienia nazębnego, choroby dziąseł. Możesz jeszcze chwile dać im czasu, intensyfikując jednocześnie gry i zabawy pomagające wymieniać zęby pieską.

• dodał: ~ja, 19-10-2011, 14:25
    7 miesięcy i podwójny rząd zębów to tylko i wyłącznie usuwanie mleczaków pod narkozą, bo same już nie wypadną.

Strona 1 z 1

Wypowiedz się w tym temacie

Temat:
Treść:
Autor:
r y t w z
Wpisz znaki widoczne na obrazku:

Galeria zdjęć