legowiska dla psów

Forum: Mój York dziwnie chrząka;/

« Powrót | Rozpocznij nową dyskusję »

• Mój York dziwnie chrząka;/
    dodał: ~Giovannaa, 07-09-2011, 21:13
    Witam, mam 3-miesięcznego yorka jest bardzo wesoły i żywy ale nie pokoi mnie fakt, że dziwnie chrząka co jakiś czas, tak jakby mu zbierało się na wymioty, na początku myślałam, że może się czymś zadławił i coś mu stoi w przełyku jednak takie coś zdarzyło by się raz a nie co chwile przez kilka dni, co to może być? zaznaczam, że nie ma duszności ani problemu z oddychaniem.

• dodał: ~kk, 08-09-2011, 09:06
    Czy jest odrobaczony? Czym go karmisz? Czy byłaś z tym u weta?
  • Zapadnięta tchawica u yorka
    dodał: ~Gaga, 08-09-2011, 13:33
    Nie chcę Ciebie straszyć ale powodem takiej sytuacji może być zapadnięta tchawica. U yorków dość często się to zdarza. Proponowała bym Ci odwiedziny u lekarza weterynarii.

• dodał: ~Giovannaa, 08-09-2011, 14:41
    no czytalam wlasnie o tej zapadnietej tchawicy;/ bylam u weterynarza byl odrobaczony ale czeka jeszcze na szczepienia karme na poczatku dawalam mu Acana dla szczeniat wet zaproponowal Josera. Wet w ogole stwierdzil ze moze miec problemy z sercem ale maly jest zywy i nie meczy sie a jak jest zmeczony to poprostu pada i spi. Dzisiaj mial robione ekg jutro wyniki zobaczymy co jest grane ale normalnie cala chodze w nerwach;/

• dodał: ~kk, 09-09-2011, 13:49
    karmy podajesz dobre, a piesek jest odrobaczony, więc to odpada jako przyczyna, dobrze, że robisz mu badania, mam nadzieję, że będzie ok, napisz co powiedział wet i jak wyniki?

• dodał: ~Giovannaa, 09-09-2011, 15:31
    No więc serduszko ma zdrowe całe szczęście i wet nic nie mówił, żeby mu się tchawica zapadała sprawdził gardło i miał zaczerwienione więc dostał 3 zastrzyki (antybiotyki)po tym powinno mu się polepszyć, już rzadziej chrząka ale na razie się nie cieszę zbyt szybko. Tylko teraz znowu ma humory nie chce jeść;/ już mu rozmaczałam karmę z wodą albo z jogurtem nat. i nie zje jak mu się nie poda z ręki;/
  • Mój York dziwnie chrząka
    dodał: ~Gaga, 09-09-2011, 16:18
    No to super ! cieszę się że Twój piesek ma się lepiej.

• dodał: ~kk, 09-09-2011, 21:36
    spokojnie jeśli to było gardło, to za parę dni przejdzie całkiem i pieskowi wróci apetyt, dobrze, że badania ok wyszły
  • chrząkanie
    dodał: ~qerana, 20-07-2012, 23:59
    byłam u wet. i mówił że to niby może być od gorąca.. ale już się ochłodziło a on nadal tak ma co to może być? martwię się ... coś też ciągle mu się w brzuszku przelewa:( nie chce za bardzo jeść pomocy!:( oddycha też dziwnie tak ciężko:(
  • Mój York dziwnie chrząka
    dodał: ~Misza, 21-07-2012, 17:25
    U psów tej rasy najczęstszą przypadłością jest zapadanie się tchawicy. Objawia się to właśnie chrząkaniem. Zaobserwujesz to najczęściej na spacerze kiedy zbyt mocno Twój york pociągnie za smycz lub wtedy jak będziesz się z nim bawić i z radości zacznie skakać uśmiechnięty na dwóch łapkach - po krótkiej chwili zauwarzysz jak zacznie się dławić i chrząkać. Mój yorkshire Terrier też to ma . Niestety nie jest to sprawa do wyleczenia.
  • hryhry
    dodał: ~milus, 28-07-2014, 11:56
    Moj doslownie chrzaka jak swinka na spacerku, juz nawet dzieci przechodzace smieja sie ze wychodze z prosiaczkiem.
  • 8 letni jork
    dodał: ~bet, 26-01-2016, 13:11
    witam ,potrzebuje informacji odnosnie 8 letniego jorka ktorego przygarnełam a konkretnie jaka karma moge mu dawac ,poniewaz byl zaniedbany to niema zebow i moze tylko mokra karme jesc .prosze o info.dziekuje

Strona 1 z 1

Wypowiedz się w tym temacie

Temat:
Treść:
Autor:
l l n n f s r
Wpisz znaki widoczne na obrazku:

Galeria zdjęć