legowiska dla psów

Forum: mam problem z wlosami mojego Yorka

« Powrót | Rozpocznij nową dyskusję »

• mam problem z wlosami mojego Yorka
    dodał: ~wiola, 27-03-2010, 10:11
    Witam mam problem z wlosami mojego Yorka jest sliczny ale wlosy ma straszne wogole nie przypominaja wlosow yorka kupilam go w szkocji ma rodowod ale wlos jest dziwny jest szorstki i strasznie mu wypadaja oprocz tego jak podcielam mu to juz mu nie odrosly prosze o pomoc bo moze jest tego jakas przyczyna tu weterynarze mozwia ze jest ok taki typ Yorka ale ja wiem ze jest cos nie tak daje mu olej witaminy ale nie pomaga prosze bardzo o pomoc dziekuje
  • Jest wiele przyczyn
    dodał: ~....., 27-03-2010, 15:20
    Wypadanie włosów może być przyczyną źle zbilansowanej diety albo złego doboru kosmetyków.
    może pani piesek ma jakąś wadę genetyczną. Jeżeli piesek ma rodowód nie musi świadczyć to o tym że nie mam wad genetycznych.
    Jakich pani środków do kąpieli korzysta (jakich odżywek i szamponu)? Jak często kąpie pani swojego Yorka i ile ma lat???
    Jaką pani karmą go karmi????
  • yorki to już takie psy...
    dodał: ~żaneta :), 31-03-2010, 20:58
    yorki to psy które zazwyczaj mają piękne włosy ale zdarza sie to często , że psy mają wady wrodzone lub używa pani złych środków pielęgnacyjnych .Możliwe jest też to , że pies żle się odżywia pokarm powinno sie urozmaicać szczególnie przy yorkach np. powinno dawać się ryż z dodatkami np. mięsa yorki lubią też owoce które mają dużo witamin , a najlepiej odwiedzić poraz kolejny weterynarza lecz tym razem do innego ???
  • częściowo się ie zgadzam...
    dodał: ~....., 31-03-2010, 23:18
    I nie zgodzę się z tobą z tym że jedzenia powinno się urozmaicać. Kiedy zacznie dawać się yorkowi inne jedzenia niż np. sucha karma (najlepiej Arion, Royal.C.,lub Eukanuba) York nie będzie chciał jej jeść. Będzie domagał się mięsa i ryżu, ale przecież ryż i mięso nie mają tyle witamin i substancji odżywczych niż sucha karma. Sucha karma właśnie tych karm które wymieniłam wyżej mają najwięcej substancji odżywczych i witamin które dodają włosom piękny połyska itp. Oczywiście można dawać mięso yorkowi ale nie codziennie!!! Najlepiej jest gotować pieskowi pierś z kurczaka z ryżem i marchewką (ale nie powinno dosypywać się żadnych przypraw ani mięsa nie wolni gotować na bulionie) wystarczy dać yorkowi raz lub dwa razy w tygodniu. Ja na przykład przez jakiś czas dawałam mojej suni co drugi dzień ryż z mięsem i nie chciała jeść suchej karmy, a włos jej zaczął robić się matowy i stracił połysk, ale zorientowałam się ze może być to przyczynia nie jedzenia suchej karmy ponieważ moja sunia był ospała nie chciała się jej bawić. Oczywiście kiedy odstawiłam jej mięso i ryż suchej karmy nie chciała tknąć przez trzy dni ale, na szczęście zaczęła ją jeść i po jakiś trzech miesiącach wszystko wróciło do normy. Włos stał się grubszy i ma piękny połysk.
    I mam jeszcze jedną prośbę żebyś nie powtarzał słów innych osób tak jak moich.i jeszcze jedno rzadko się zdarza żeby york miał rzadkie włosy najczęściej Yorki mają albo bardzo gęste lub średniej grubości.
    Pozdrawiam
    Pozdrawiam:)
  • problem z włosami zniknął
    dodał: ~mały_yorczek, 26-01-2011, 09:54
    do regeneracji włosów jest bardzo dobry Kolagen,
    http://allegro.pl/kolagen-naturalny-graphite-50ml-oryginalny-i1430876307.html
    można smarować nim miejsca gdzie wypadają i przerzedzają się włosy. Mój pies miał takie problemy z powodu złej karmy. Dzięki kolagenowi i zmianie karmy wszystko wróciło do normy.

• ; włos
    dodał: ~włascicielka yorków, 08-02-2011, 19:01
    zgadzam sie prawie w 100% z tym odzywianiem yorków ale tylko prawie :-) ja osobiście wiem z doswiadczenia i z zawodu jaki wykonuje że york powinien jeść tylko i wyłacznie suchą karme(Royal,Eukanuba,purina ale tylko proplan)wtedy nie ma z niczym problemu a york tak karmiony jest zdrowy i piękny. Oczywiście w nagrode może dostawać rózne psie przysmaki dobrych firm.Pozdrawiam
  • problem z wlosami
    dodał: ~wiola, 10-07-2011, 17:05
    moja suczka po urodzeniu psiakow zaczela miec problemy z wlosami. stracila ich polowe. co z tym zrobic/
  • problem z wlosami u yorka
    dodał: ~Zizzi, 10-07-2011, 17:09
    Do Wioli
    Niestety to wina małych szczeniąt. Po porodzie suczka zawsze traci włos nawet jak jest w papilotach. Nie zdziwię się wcale że za miesiąc zacznie Ci się wybarwiać na jasno.
    dodał: ~wiola, 10-07-2011, 17:16
    no dobrze, ale jest jakis sposob na ten problem? czy powinam ja obciac na krotko? czy moze podawac jakies witaminy? to jest moj pierwszy york i nie wiem jak powinam jej pomoc? czy jak odstawie szczeniaki to problem sam zniknie?
    dodał: ~wiola, 10-07-2011, 17:16
    no dobrze, ale jest jakis sposob na ten problem? czy powinam ja obciac na krotko? czy moze podawac jakies witaminy? to jest moj pierwszy york i nie wiem jak powinam jej pomoc? czy jak odstawie szczeniaki to problem sam zniknie?
    dodał: ~Zizzi, 10-07-2011, 17:23
    Jak odstawisz szczeniaki to problem zniknie jednak zniszczony włos długo się odbudowy wuje - jego przyrost, jak wiadomo wynosi około 1 cm na miesiąc, wiec ten proces jest długotrwały.
    dodał: ~sammy, 28-07-2011, 15:33
    Czy to dobrze ,że jak czesze mojego yorka to na szczotce jest pare włosków?

• dodał: ~kk, 29-07-2011, 13:09
    u nas też trochę włosów na szczotce zostaje więc to chyba normalne, żeby łatwo się rozczesywały stosuję spraj z olejkiem norkowym przy każdym czesaniu
  • szczeniaczek yorka 8 tygodni wypadaja wlosy,
    dodał: ~gaga, 26-01-2013, 11:56
    kupilam yorka 8 tygodni z rodowodem i po powrocie do domu zauwazylam ze piesek gubi wlosy co moze byc przyczyna
  • 8 TYG YORK
    dodał: ~VIN, 12-03-2014, 14:58
    ?? a z rodowodem to jakim FPPC,SWPIKR,SHPR itd ,( tu wszędzie rodowody można nabyć za 10 zł ) :)))) ŚMIECH NA SALI I ŻENADA, poza tym 8 tyg na yorka ;to za wcześnie żeby odstawić go od suczki - min. 10 tyg.a dobry hodowca odda go dopiero ok 12-13 tygodniu jak już ma zaliczone 3 podstawowe szczepienia . Gro stowarzyszeń i a'la hodowle to pseudo hodowle , więc im zależy na jak najszybszym "wypchnięciu szczeniaka "

Strona 1 z 1

Wypowiedz się w tym temacie

Temat:
Treść:
Autor:
b o w 4
Wpisz znaki widoczne na obrazku:

Galeria zdjęć