legowiska dla psów

Forum: Kupno Yorka

« Powrót | Rozpocznij nową dyskusję »

• Kupno Yorka
    dodał: ~Marek, 03-08-2011, 19:14
    Witam mam zamiar kupić Yorka jeastem z Wałbrzycha czy ktoś mi doradzi u kogo warto kupić zaznaczam iż interesuje mnie suczka bez rodowodu.

• dodał: ~iwona, 04-08-2011, 19:32
    Witam. Też jestem z Wałbrzycha jesli chcesz kupic yorka bez rodowodu to albo szukaj w necie albo przejdz sie po przychodniach weterynaryjnych tam jest mnóstwo ogłoszen dot. sprzedazy yorkow.
  • rodowód
    dodał: ~york, 25-08-2011, 21:38
    Prosze, jeśli nie jesteście obojętne na cierpienie zwierząt, przeczytajcie to...

Kupno psa bez rodowodu się nie opłaca. Wybór hodowli i szczeniaka musi być dobrze przemyślany, a ''hodowle'' rozmnażające psy bez rodowodu wyrządzają wielką krzywdę rasie oraz wszystkim bezdomnym psom. Niestety ludzie są nastawieni, że nie będą tyle wydawać na psa (tak, jakby żywe stworzenie miało mniej wartości niż pralka, komputer, samochód...) i większość z nieświadomości kupuje w pseudo. Bardzo prawdopodobne, że szczeniak bez rodowodu będzie chorowity (jak mój pies, który do końca życia musi brać leki, a nie był z wielkiej rozmnażalni, tylko sąsiedzi rozmnożyli sobie suczkę), może być lękliwy (jak mój pies) i/lub agresywny, ponieważ tacy 'hodowcy' nie zajmują się socjalizacją. Wielu nie dba o to, czym karmi psy, często nie zajmują się nimi. Przez rozmnażanie psów bez rodowodu jest masa nieszczęśliwych bezdomnych zwierząt, schroniska są przepełnione. To nie znaczy, że rodowodowy znaczy lepszy, bo każdy pies jest tak samo ważny. Rodowodowe szczenięta mają większą szansę na dobre zdrowie i lepsze życie. Jeśli ktoś nie chce psa ze schroniska (bo uważa, że to ryzykowne, choć w schronisku jest masa najróżniejszych psów i wolontariusze dużo o nich wiedzą) to jeśli nie chce wydawać dużo na psa z rodowodem, może wziąć psa z domu tymczasowego (yorki oraz częściej stają się bezdomne albo są szukane dla nich nowe domy), z hotelu dla psów, azylu, poszukać ogłoszeń psów, dla których ich właściciele muszą znaleźć nowy dom, poszukać na forach internetowych. A jeśli to już musi być koniecznie rasowy pies, można poszukać psy nieprzeznaczone na wystawy, takie są tańsze. Można także kupić taniej szczenię, któremu hodowca nie może znależć domu (czasem tak bywa i nic nie dzieje się złego z takim szczeniakiem, a najczęściej będzie zdrowszy i szczęśliwszy od tego z pseudo. Niektórzy ludzie myślą, że jeśli jest biedny pies w rozmnażalni, to kupując go ratują mu życie. To prawda, ale za to napędzają popyt, bo jeśli pseudohodowcy widzą, że szczenięta się sprzedają, to produkują dalej...

• dodał: ~kk, 26-08-2011, 14:35
    jak najbardziej się zgadzam, dodam, że yorka rodowodowego, ale nie wystawowego można kupić już za 800 zł

• dodał: ~...., 27-08-2011, 10:59
    ale pies ktory nie ma rodowodu wcale nie cierpi:) to własnie pies z rodowodem ma wiecej cierpien poniewaz hodowcy rozmnażają suki podczas kazdej cieszki a to nie jest normalne!!! i moim zdaniem bardzo nie fachowe!! wstyd i tyle! dla twojej informacji mam yorka bez rodowodu ktorego dopuscilam i miala 5 zdrowych szczeniaczkow ktore niczym nie roznily sie od tych z rodowodem i nie zrobilam tego z potrzeby zarobienia kasy tylko dla jej zdrowia:)

• dodał: ~magda, 28-08-2011, 10:12
    powyżej źle napisane pies który ma rodowód nie cierpi ponieważ w momencie dostania przez psa uprawnienia hodowlanego jest napisane że suka może byc dopuszczona maksymalnie raz w roku !!! lae posiadanie psa z rodowodem nie zobowiązuje do uczestniczenia w wystawach nie zapomnijmy po co nam są psy to mają byc nasi przyjaciel a nie maszynki do robienia pieniędzy. Jeśli chcesz miec yorka z włosem a nie sierścią i ważącego do 3kg a ni 6 kg kundla dozbieraj sobie i kup psa z rodowodem!! prosze nie krzywdź zwierząt i weź albo kundelka ze schroniska albo psa z legalnej hodowli!!!!!

• dodał: ~kk, 29-08-2011, 08:42
    suki hodowlane rodowodowe nie mogą być rozmnażanie co cieczkę, właśnie takie suki zaczynają i kończą być rozmnażane w odpowiednim wieku i tylko raz w roku mogą mieć szczeniaki, a dopuszczanie suki jeden raz dla zdrowia to już dawno obalony mit, porozmawiaj sobie z jakimś dobrym weterynarzem położnikiem
    KUPUJCIE PSY TYLKO Z HODOWLI LUB BIERZCIE ZE SCHRONISKA, NIE PRZYCZYNIAJCIE SIĘ DO ZWIĘKSZANIA LICZBY BEZDOMNYCH PSÓW POPRZEZ ZAKŁADANIE LUB KUPOWANIE W PSEUDOHODOWLACH!!!

• dodał: ~lll, 30-08-2011, 21:48
    Ostatnio widziałam ogłoszenie pewnej pani która został właścicielka szczeniaczka z zarejestrowanej hodowli. Szczeniaczek był oczywiście z metryczką. Kiedy pojechała odebrać szczeniaczka, chciała oczywiście zobaczyć rodziców maleństwa,lecz hodowcy kategorycznie odmówili wykręcając się że w tej chwili jedno z małżonków pojechało do psiego fryzjera. Znajomi więżąc w to zakupili sunie za nie małą sumę. Po przyjeździe do swojej miejscowości pojechali bodajże tego samego dnia do weta na sprawdzenie stanu zdrowia suni ponieważ strasznie się drapała. Okazało się że sunia ma jakąś okropną chorobę skóry, której nie nabawiła się 3dni temu tylko biedny pies męczył się z tym od dawna.
    Więc morał z tej historii jest taki że nic nie gwarantuje nam w jakich warunkach były chowane szczeniaki.

• dodał: ~kk, 31-08-2011, 09:06
    Morał jest taki, że są hodowle i hodowle. Psa powinno się brać ze sprawdzonej hodowli, która ma dobre opinie. Druga sprawa, że choroba skóry to na ogół jest widoczna na pierwszy rzut oka, trzecia sprawa, że skoro się pies drapał mocno to można to było zauważyć podczas odbioru szczeniaka, a czwarta sprawa, że trzeba było się umówić na drugi przyjazd i zaznaczyć, że wtedy już rodzice pieska muszą być. No nie wyobrażam sobie kupna szczeniaka bez obejrzenia rodziców. Poza tym jak hodowla jest ok to sama z chęcią pokaże rodziców bez żadnych wymówek.

• dodał: ~lll, 02-09-2011, 23:20
    Jak widać tamci hodowcy nie dbali o dobro zwierząt, a tamci ludzie nie znali się zbyt dobrze na tym jak powinna wyglądać poprawna procedura kupna szczeniaczka. Widać zależało im na szybkim kupnie psiaka.

• dodał: ~II, 05-09-2011, 09:01
    szkoda ze moderator usuwa posty z sensem........
    Usuwane są posty obraźliwe lub zawierające przekleństwa. Również reklamy nie są akceptowane

• dodał: ~II, 09-09-2011, 09:18
    nono ale ktos napisał ze hodowcom nie chodzi o to ze psy sa bez rodowodu ale o to ze wola kupic yorka taniej niz za 2tys. od nich....jak dla mnie to nic obrazliwego

• dodał: ~MIMI, 16-04-2012, 12:06
    HODOWLE NIE HODOWLE PISZECIE BZDURY TO WLASNIE PSY Z HODOWLI NIE MAJA WLASCIWEJ OPIEKI NIZ TE CO KTOS MA W DOMU PIELEGNUJE,BAWI SIE TAK JAK ZE SWOIMI.GDY JE SPRZEDAJE TO ZA NIMI TESKNI I SZUKA DLA NICH ODPOWIEDZIALNEGO DOMU I JESZCZE JEDNO JAK KTOS KUPUJE PSA ZA 800 ZL TO NAPEWNO BARDZO DOBRZE TO PRZEMYSLAL I TAKI PIES NAP[EWNO NIE WYLADUJE W SCHRONISKU.TYLKO WAZNE JEST ZEBY WIDZIEC JEGO RODZICOW ZEBY ZOBACZYC JAKI UROSNIE

Strona 1 z 1

Wypowiedz się w tym temacie

Temat:
Treść:
Autor:
2 z 4 u k m
Wpisz znaki widoczne na obrazku:

Galeria zdjęć