legowiska dla psów

Forum: Kufa, wielkość, itd... przed kupnem.

« Powrót | Rozpocznij nową dyskusję »

• Kufa, wielkość, itd... przed kupnem.
    dodał: ~marta, 29-10-2011, 18:26
    Witajcie,

Jutro z mężem jedziemy oglądać maleństwa york.
    Czy to prawda, że po kufie można stwierdzić, że york [jak już będzie dorosły] będzie miał bardziej 'kompaktowy' łebek bez dłuższej kufy?
    Czy wielkość nosa również w jakiś sposób określa przyszłą 'wielkość' yorka?
    Jak to jest z łapkami u tej rasy? Im większe, tym większy piesek w przyszłości?
    Jeżeli matka waży 3kg, a ojciec jest mniejszy [tyle wiem z rozmowy przez telefon], to jest szansa na mniejszego yorka [na takiego 2kg] ?

Byłabym wdzięczna za rozwianie moich wątpliwości :)
  • porada dla pani marty
    dodał: ~yorko mania, 30-10-2011, 01:32
    witam. ja mam yorki 2 chłopca(killer) i dziewczynke (szakira) mama dziewczynki ważyła 1,700 a tata 1,500 a moja sunia ma 1,760 --a chłopczyka mama ważyła 1,500 a ojciec 2,kg i mały waży 1,650-- tak ze jeśli pani chciała by mniec 2kg yorka to nie radze kupywac jesli matka waży 3kg bo to raczej nie będzie 2kilowy a raczej 3kg ..życzę powodzenia ...

• dodał: ~marta, 30-10-2011, 12:18
    Dziękuję za odpowiedź!

I ostatnie pytanie... może to głupie, ale czy to prawda, że samce york są przeważn ie mniejsze od samic?
    Takie stwierdzenie kiedyś usłyszałam, więc ciekawość każe mi się o to zapytać :)

• dodał: ~lll, 30-10-2011, 13:53
    szczeniaki częściej dziedziczą rozmiary po dziadkach.Czyli co 2pokolenie. A z rozmiarem to nigdy się nie trafi, najmniejsze szczenie z miotu bywa często chore lub były z nim problem w wcześniej, jest bardziej narażone że ma jakąś wadę genetyczną jeśli rodzice nie byli przebadani pod tym kontem i nie mają wykluczonych wad. A po za tym yorki mniejsze niż 2 kg są okropnie delikatne i często chorują. Mam sunie niecałe 2kg, i nie ma roku bez jakiejś poważniejszej choroby (najczęściej z układem pokarmowy i sercem)

• dodał: ~marta, 30-10-2011, 18:25
    Dziękuję za szczerą odpowiedź.

Tak jak pisałam wcześniej, byłam z mężem dziś oglądać szczeniaczki.
    Padło na chłopca- czy patrząc na zdjęcia, a w szczególności na pyszczek- można stwierdzić, czy kufa będzie 'krótsza' ?
    Szczeniaczek urodził się 23 sierpnia, ma więc 2 miesiące i 7dni.
    http://imageshack.us/g/805/dsc00096do.jpg/ proszę, tu są jego zdjęcia w albumie imageshack.
    Piesek był właśnie tym najmniejszym z miotu...

Ile tak +/- powinien ważyć szczeniak w wieku 2miesięcy ?

Pozdrawiam ciepło :)

• dodał: ~lll, 31-10-2011, 16:45
    i znów nie rozumiem ludzi którzy za wszelką cene chcą żeby ich piesek był mini mini a nie zdają sobie sprawy z tego jak czasami są traktowane takie z pozoru malusie szczeniaczki i ich rodzice. Biorąc najmniejszego z miotu nie ma się pewności że szczeniak będzie w przyszłości malutki, równie dobrze może z niego wyrosnąć przepiękny i cudny 3,5kg York. W tym wieku nie można jeszcze stwierdzić czy szczeniak będzie w przyszłości doży czy mały bo w wieku między 3-6 miesięcy szczeniak rośnie najintensywniej. A szczeniaki w tym wieku ważą różnie i należ pamiętać aby w tym wieku szczeniak dostawał karmę dobrej jakości najlepiej; Royal Canin yunior lub Arion yunior.
    Teraz po kupnie szczeniak najlepiej było by żebyś poszła z nim do weta na przebadanie i konsultacje w sprawie żywiena

Strona 1 z 1

Wypowiedz się w tym temacie

Temat:
Treść:
Autor:
r j 5 j 3 d b x
Wpisz znaki widoczne na obrazku:

Galeria zdjęć