legowiska dla psów

Forum: Kilka pytań.

« Powrót | Rozpocznij nową dyskusję »

• Kilka pytań.
    dodał: ~Marta, 17-05-2012, 16:19
    19.04 kupiliśmy Yorkshire Terrier. Suczka z metryką, z domowej hodowli. Obecnie ma prawie 13 tygodni i już wiem, że chcę drugą suczkę.

1. Czy lepiej dokupić już teraz 8tygodniowego szczeniaczka? Nasza Chanel jest bardzo przyjazna, wita się ze wszystkimi, nie jest agresywna a za to bardzo towarzyska. Czy lepiej poczekać np pół roku - rok, odchować tego i wtedy dokupić drugą suczkę?

2. Wybarwienie - nasza sunia ma już bardzo srebrne odrosty na główce, szyi i w okolicach łapek ale na tułowiu włos rośnie dalej ciemny, czy to oznacza, że kolor już się nie zmieni?

3. Stosujemy szampon i odżywkę z serii Crystal Spa - dla szczeniąt ale szczerze składy tych kosmetyków mnie nie powalają. Jakie są inne dobre kosmetyki? Czytałam o 1all systems i Bio-Groom. Co polecacie? Czy ktoś mógłby spisać skład z opakowania szamponu bądź odżywki?

4. Chanel po zrobieniu kucyka na czubku głowy zaczyna potrząsać głową i chce zrzucić kokardę łapkami. Ostatnio nawet tak się denerwowała i szarpała że aż uderzała głową o ziemię. Czy ona się przyzwyczai czy już nie będzie chodzić w gumkach?

No i 5 chyba najważniejsze oprócz pierwszego:
    5. Weterynarz kazał karmić 4 lub nawet 5 razy dziennie ale małe porcje. Na opakowaniu Orijen puppy jest napisane, że 12 tyg szczeniak ważący 1 kg powinien dostawać 90g karmy - dawałam 50 g dzielone na 5 porcji a sunia i tak się zaokrąglała ciągle miała pełny brzuszek. Postanowiłam dawać jej karmę 3 razy dziennie. Co mam robić?

Pozdrawiam, Marta.
  • york
    dodał: ~Magda, 18-05-2012, 10:01
    1.Lepiej dokupić teraz, ponieważ będą się lepiej wychowywały.
    2. Yorki wybarwiają się do 3 roku życia, więc istnieje prawdopodobieństwo, że zmieni barwe włosa.
    3. Polecam szampony i odżywki firmy espree- rewelacja!
    4.Przyzwyczai się, każdy york ma tak na początku.
    5.Taki szczeniak powinien jeść 50 g w 3 porcjach. Jednak polecam karmę firmy royal canin dla szczeniąt yorkshire terrier'a.
    PS. Jak będziesz miał/a jeszcze jakieś pytania to pisz śmiało na mój e-mail daise@buziaczek.pl
  • :-)))
    dodał: ~Marta, 18-05-2012, 21:48
    Witam, dziękuję za odpowiedź :-) To chyba faktycznie dokupię szczeniaka, mam nadzieję, że jakoś sobie dam radę z dwoma łobuzami.. :P
    A dzisiaj jak czesałam Chanel to przy dobrym świetle widać, że włos rośnie stalowy dlatego nie widać aż takiej różnicy w kolorze jak np na główce gdzie włos jest srebrny.

Co do karmy royal canin - jest to zła jakościowo karma, zawiera zboża, które nie są potrzebne w diecie psa. NIGDZIE na opakowaniu nie ma informacji o zawartości %centowej mięsa, a to chyba istotne? Orijen puppy to karma biologicznie odpowiednia zawiera 80% mięsa (5 gatunków i ponad 40% świeżego mięsa stołowego), 20% warzyw i owoców, 0% ZBÓŻ. Polecam poczytać na forach na temat karm.
  • york
    dodał: ~Magda, 18-05-2012, 22:27
    Dasz rade ja mam hodowle i daje sibie radę :)
    A co do włosów na główce to one najpierw są czrne, później srebrne, a na koniec przebarwiają się na złote :) Myślę że pomogłam.

Co do mięsa to nie jestem na nie aż tak bardzo przekonana, ponieważ osadza się na zębach psa, a yorki mają dużo problemów z nimi ! :)
  • Marta
    dodał: ~Marta, 18-05-2012, 23:14
    A tata od mojego Yorka miał srebrną główkę.. A mama złotą.

Pisałam o ilości mięsa w suchej karmie, a sucha karma jest dobra na zęby. Nie o mięsie gotowanym czy surowym.. :-)

Strona 1 z 1

Wypowiedz się w tym temacie

Temat:
Treść:
Autor:
r y h t d u i v
Wpisz znaki widoczne na obrazku:

Galeria zdjęć