legowiska dla psów

Forum: Głodzenie Yorka!!!! Ważna pomoc!!!!!

« Powrót | Rozpocznij nową dyskusję »

• Głodzenie Yorka!!!! Ważna pomoc!!!!!
    dodał: ~Megi:), 14-02-2011, 22:39
    Hej mam do was takie pytanie moja koleżanka kupiła sobie pieska rasy york ma niecałe 3 miesiące nie wiem ile dokładnie waży ale napewno mniej niż 1kg.
    Psinka miała byc miniaturą czy jest to nie wiem ale martwi mnie jej zachowanie, co chwile waży pieska dzien w dzien po kilka razy jesli za duzo przybierze to mu nie daje jeśc lub da pare ziarenek karmy wogóle bardzo mało mu daje jedzenie 2 razy dziennie czasem 1 raz po troszeczku. Widac że szczeniaczek jest głodny lata koło miski szuka na ziemi a jak tylko dostanie troszke karmy rzuca sie na nią. Martwie się troche tym pieskiem a kolezanka nie da sobie nic przmówic bo ona chce zeby on był mały i uważa ze jesli go bede głodzic w miare rozsądku (żeby nie zdechł) to będzie mniejszy. Prosze niech mi ktoś napisze co może się stac jeśli tak bedzie robic czy wtedy bedzie mniejszy? obawiam sie ze moze to sie odbic na zrowiu psiaka może jak ktoś napisze i to przeczyta to zmieni zdanie. Pozdrawiam

• dodał: ~gracja, 15-02-2011, 00:07
    Po pierwsze nie jest to człowiek któremu można powierzyć pod opiekę szczeniaczka. To zwierze które czuje, i napewno bardzo cierpi. Jeżeli tak dalej pójdzie, to piesek w 100% dostanie anemii. W przyszłośći(jeżeli przeżyje) może mieć problemy z sercem, a przede wszystkim ze stawami. psiak będzie osowiały, smutny i będzie nienawidził swego właściciela, bo zapamięta że doświadczył u niego wiele złego. Powiedz swojej koleżance że Yorki miniaturki NIE ISTNIEJĄ, to tylko mit i chwyt hodowców. A piesek na pewno w przyszłości przejdzie wiele poważnych chorób, ucierpi też na tym jego wygląd, mogą wylatywać mu włosy. A szczeniaczek nie powinien dużo ważyć myślę że ok.2-2.40kg. Moja sunia waży 2.100kg i jest maleńka, ma niecałe 20cm, wysokości

• dodał: ~iwcia, 15-02-2011, 08:35
    Gracja ma niestety rację. Ja też mam sunię niecałe 3 miesiące, też miała być miniaturką, jak zapewniał hodowca, ale już po jej łapkach widać, że miniaturką nie będzie, to samo potwierdził weterynarz. Nie uważam jednak, że jest to powód, żeby ją głodzić, ta Twoja koleżanka sama ma jakiś chyba problem ze sobą (sorki, ale to chore jest jej zachowanie). Piesek się męczy, a to przecież nie jego wina, że tak ma zapisane w genach. Moja sunia ma cały czas jedzenie i wodę w miseczkach, nawet jak wychodzę do pracy. I nie ma problemu z nadwagą, bo jak dotykam ją to bez problemu czuję żebra. I tak jak napisała Gracja, choroby nie ominą pieska jeśli tak dalej będzie go karmić. Ja swoją sunię mam ponad miesiąc i ani razu jej nie ważyła, bo czy to coś zmieni, gdy poznam jej wagę?
    Przecież piesek jest do kochania!!!!!!!!!!!!!!

• dodał: ~Megi:), 15-02-2011, 10:18
    do iwcia: co masz na myśli pisząc że widac po łapach? jak to można odróżnic?

• dodał: ~iwcia, 15-02-2011, 10:35
    Są sporaśne :) nie takie malutkie i chudziutkie patyczki :)
    Przynajmniej u mojej suni, zresztą weterynarz tak też potwierdził.
    Poproś koleżankę, żeby już nie krzywdziła swojego psiaka

• dodał: ~Megi:), 15-02-2011, 13:42
    tak staram sie zapomniałam dodac ze kupiła sobie też taki transporter czy cos takiego taką torbe co sie zamyka i ta psinka większosc czasu jest tam zamknięta ponieważ jak tylko ją wypusci to wszystko je z ziemi co popadnie czy to też czyms szkodi?

• dodał: ~iwcia, 15-02-2011, 14:24
    BIEDACZYSKO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Aż serce płacze, że ludzie tak traktują psy!!!!
    Przecież ten psiak jest jeszcze malusi, taki do kochania, głaskania i przytulania, on uwielbia się bawić. Nieważne czy będzie duży czy mały w przyszłości.
    To tak samo jak dziecko, czy jest duże, małe, grube, chude, chore, zdrowe - to i tak się je kocha!!!
    Ciekawe jakby ją zamknąć w klatce i zabronić jeść.
    Byłaby szczęśliwa?!
    Megi ratuj tego psiaka, może się uda!!!

• dodał: ~Megi:), 15-02-2011, 19:29
    też man taką nadzieje:(

• dodał: ~gracja, 15-02-2011, 23:28
    najlepiej nastrasz tą "koleżankę" że za takie traktowanie zwierząt idzie się do więzienia, albo płaci się surową grzywnę i psiak trafia do schroniska albo do domu zastępczego ( to jest prawda). Na to co wyprawia ta dziewczyna można śmiało powiedzieć że znęca się nad zwierzęciem. Jeżeli same ostrzeżenia nie pomogą a szczeniaczek nadal będzie tak traktowany proszę cię zgłoś to to jakiejś służby czy czegoś, albo zaproponuj jej aby sprzedała szczeniaczka skoro się jej nie podoba. Biedny psiaczek.
  • Też miała być miniaturka
    dodał: ~Kaja:), 17-02-2011, 10:53
    Witam serdecznie,jak przeczytałam ten wpis to ,musiałam cos napisac.Rok temu kupiłam yorka miał być malusi waga nie miała przekroczyć 2kg.Rodzice mojego psiaka byli tacy malusi,zastanawiam się teraz czy to byli żeczywiscie jego rodzice,może to były psiaki pożyczone na pokaz.Mój york ma teraz rok i waży 3kg,raczej do miniaturek nie należ,a co ważne nie jada zbyt dużo.Więc ta koleżanka niech sobie nie mysli ze jak będzie głodzić to biedactwo to wychoduje miniaturke kompletna bzdura.Popieram wypowiedz powyżej takie żeczy to znecanie się nad biedactwem,jet to karalne,niech ktoś zabierze jej tego psa.
  • maltretowanie yorka
    dodał: ~yorek13, 18-02-2011, 15:33
    Psy w tym wieku powinny ważyć ok.1,5kg choć to też zależy od jego budowy.Twoja koleżanka męczy po prostu tego psa.Mój jest średniego wzrostu i najpierw chciałam, aby był mały ale nawet mi nie przeszło przez myśl, aby go głodzić.Skoro ona chce tylko psa na pokaz to może zadziała na nią jak powiesz, że głodzenie nic nie da pies tylko będzie strasznie chudy, a zagłodzone psy na prawdę za pięknie nie wyglądają.Jeśli na nią nic nie podziała to możesz zadzwonić do toz-u(jeśli jest to rzeczywiście taki problem).Pozatym skoro nie jest on taką miniaturką jaką chciała, a chce się nim chwalić to może np. nauczy go jakiś fajnych sztuczek.Wiele osób będzie go wtedy podziwiać, że jest takim mądrym psiakiem, a przecież na tym jej zależy.Może też niech zadba o sierść, niech kupi jakieś ładne szeleczki, obróżki tym przynajmniej nie będzie psa męczyć, a będzie zadowolona, że jest taki piękny i błyszczący.
  • znecanie
    dodał: ~lubinorka123, 18-02-2011, 20:30
    jak może ta dziewucha tak robić ,natychmiast to zgłoś do opieki nad zwierzetami,bo masz współudział ,powiedz jej .zeby se kupiła podobiznę pinokia to ja zadowoli.Ja dostałam ciśnienia po tym artykule.A to prawda ,że oszukuja z wagą,mój piesek miał być malutki,teraz ma 2 lata i waży 2,90,je co mu smakuje ile chce,ma piękna sierść ,szaleje po domu i jest szcześliwy,przez co tez piękny!!!a ten biedak pewnie mu serduszko bije jak oszalałe,bo sie boi i nie ma co jeść.Idz do kolezanki i to sprawdż.Powiedz jej niech sie sama głodzi i siedzi w piwnicy to wykorkuje niedługo.Kupiłam na jesieni suczkę ma teraz 6 mcy i waży 1,60 jest szalona biega po domu szczeka ,jak zdrowy piesek,nie jest zaszczuta.i piękna!!odpisz co z tym pieskiem .
  • sytuacja opanowana:)
    dodał: ~Megi:), 19-02-2011, 12:40
    Hej wszystkim sytuacja została opanowana piesek sie jej nie podobal bo myślała że bedzie duży i odkupiłam tego psiaczka od niej. Jest śliczniutki boi się jeszcze troszke ale powoli zdobywam jego zaufanie je systematycznie ale jest strasznie dziki łyka karme dlatego też mu ja mocze nie ma sie co dziwic jak piesek był głodzony. Nie miałam w planach kupowac pieska ale ta wyjątkowa sytuacja sprawiła że psiaczek bedzie się miał lepiej jestem szczęśliwa że go mam a on chyba mi wdzięczny w nagrode śpi ze mną i ma się dobrze pozdrawiam wszystkich:)

• dodał: ~gracja, 19-02-2011, 18:54
    To super. Dawaj pieskowi odpowiednią ilość karmy co do jego wieku i wagi. Jeśli je łapczywie to możesz dawać mu karmę np. kilka razy dziennie w małych ilościach. szczeniaczek będzie w tedy najedzony i nie będzie chciał tak szybko zjeść całej porcji. Idź z pieskiem do weterynarza niech go przebada, i jeżeli nie jest zaszczepiony i odrobaczony to musisz jak najszybciej to zrobić.
    Pozdrawiam. Bardzo dobrze że to zrobiłaś;)

Strona 1 z 1

Wypowiedz się w tym temacie

Temat:
Treść:
Autor:
k 9 z b v
Wpisz znaki widoczne na obrazku:

Galeria zdjęć