legowiska dla psów

Forum: ciaza I miot yoreczkow

« Powrót | Rozpocznij nową dyskusję »

• ciaza I miot yoreczkow
    dodał: ~paulalina, 06-09-2011, 22:04
    Witam serdecznie! Mam pytanie do osob, ktore orientuja sie, jak wygladaja przecietnie mioty yorkow miniaturek. Mam sunie, ktora wazy niecale 2kg, chcialabym, zeby miala szczeniaczki z rownie malym badz mniejszym partnerem.
    Chcialabym wiedziec, jak przecietnie wyglada miot takich yorkow, ile okolo rodzi sie pieseczkow?
    I czy moze zajsc taka sytuacja, ze urodza sie same suczki lub same pieski? Bardzo zalezy mi na suni I obawiam sie, ze moga urodzic sie tylko pieski.
    Serdecznie pozdrawiam ;-)
  • Pierwsza ciąża u yorka
    dodał: ~Gaga, 06-09-2011, 22:10
    Przeciętny miot to około 4 szczeniąt. Jednak bywają przypadki że bywa również jeden szczeniak lub nawet siedem. Sama osobiście miałam miot z siedmioma szczeniakami przy suce ważącej 3 kg. Co co płci to powiem szczerze :) Zależne to jest od dnia krycia suki jednak przy pierwszym kryciu to tak zwany totolotek :) Z całego serca życzę Ci abyś miała same suczki - znacznie szybciej je sprzedasz niż psy i to również za wyższą cenę.

• dodał: ~paulalina, 06-09-2011, 22:15
    Na suczce zalezy mi z tego wzgledu, ze bardzo chcialabym miec jeszcze jedna w domku a mam suki innych ras I chce zeby byla zgoda :) nie jestem hodowca, nie zalezy mi na pieniazkach tylko na tym by wszystkie zyly w zgodzie a z pieskiem moze byc klopot przy 3 sukach I to jednej duzych rozmiarow :) w jakim dniu najlepiej pokryc zeby byla suczka? Bardzo dziekuje za odpowiedz :)
  • Pierwsza ciąża u yorka
    dodał: ~Gaga, 06-09-2011, 22:19
    Prawdopodobnie pierwsze dni cieczki (11 dzień) jest najlepszy do krycia aby sunia miała więcej psów. Jednak zaznaczam że mówię to ze swojego doświadczenia. Wprawdzie hoduję yorki od 10 lat ale zawsze mi się tak udawało :)

• dodał: ~paulalina, 06-09-2011, 22:22
    Psow czyli ma Pani na mysli I pieski I suczki? Czyli ten 13 dzien jest mniej rokujacy na wiekszy miot? Mi nie zalezy na duzym miocie tylko na suni, ale domyslam sie, ze I'm wiekszy miot tym wieksze prawdopodobienstwo na suczke :)
  • Pierwsza ciąża u yorka
    dodał: ~Gaga, 06-09-2011, 22:28
    Proponuje pokryć sunie dwa razy w 11 dniu i 13 dniu. Liczny miot przecież zawsze można łatwo sprzedać a za pieniążki uzyskane z niego może Przecież Pani kupić najpiękniejszą suczkę z najlepszych hodowli w Polsce. Ja tak kilka razy robiłam dzięki czemu moja hodowla wzbogaciła się o wybitne egzemplarze.
  • Nie kryj suczki....miniaturki to MIT.!
    dodał: ~lll, 06-09-2011, 22:43
    Może zacznijmy od tego że miniaturki nie istnieją, i skoro tak uważasz że masz miniaturkę to nie bież się za rozmnażanie. Przy takich małych rozmiarach sunia najprawdopodobniej będzie miała cesarkę i mało szczeniąt. Ryzyko wiążące się z cesarka jest ogromne, suczka może się nie wybudzić, szczenięta mogą nie przeżyć. Sucza po cesarce nie jest tak samo opiekuńcza ja tak która oszczeniła się sama. A co do ilości suczek i piesków to nie ma reguły. Oczywiście to nie musi zdążyć się u twoje suni ale u tak mały yorków to ryzyko. Jest 75% że będzie miała cesarkę. Jeżeli chcesz męczyć sunie dla pieniędzy to odpuść sobie. Po moja wypowiedź może wydawać się oschła i
    w ogóle , ale .....pisze co myslę.

• dodał: ~paulalina, 06-09-2011, 22:58
    Moze zacznijmy od tego, ze dobrze by bylo czytac wiadomosci innych ze zrozumieniem, nadmienilam w swoim poscie, ze nie chce rozmnazac pieskow dla pieniedzy, nie jestem hodowca, a na suni zalezy mi z tego wzgledu, ze mam inne w domu. Chcialabym madrze zaplanowac jedna ciaze dla mojej psiny. Pytanie na forum zadalam z tego wzgledu, ze nie mam doswiadczenia w tej kwestii I zalezy mi na poradzie osob, ktore zyczliwie sluza pomoca. Wiem, ze takie male sunie tez rodza naturalnie, stad moje watpliwosci idnosnie wielkosci miotu.

• dodał: ~lll, 08-09-2011, 17:51
    czyli rozumiem masz zamiar oddać szczeniaki za 1zł, bo przecież nie zależy ci na pieniądzach. Znam się na yorka nie od roku i na hodowcach którzy piszą że nie zależy im na pieniądzach tylko na tym aby mieć jednego szczeniaczka dla siebie no a resztę sprzedadzą. Jeżeli chce się rozmnażać sunie to niech maja rodowody a szczeniaki metryczki.A co do szczenienia to tak oczywiście może się oszczenić sama ale jest duże ryzyko że będzie miała cesarkę(koszt min 500zł-1000zł). Znałam ludzi którzy mieli tak małe yorki i niestety jedna przy szczenieniu niestety padła, a druga podczas cesarki.;(
  • Czy mogę dopuśćić moją yoreczke
    dodał: ~xyz, 17-09-2011, 14:06
    Moja suczka york ma 16 miesięcy , cieczkę bedzię miała w październiku. Czy mogę już ją dopuścić? To będzie jej druga cieczka.
    dodał: ~xyz, 17-09-2011, 14:07
    Prosze o szybką odpowiedź.

• dodał: ~lll, 17-09-2011, 15:40
    suczkę można pokryć dopiera kiedy ukończy 18miesięcy. Najlepiej ją pokryć dopiero przy 3cieczce. Będzie to dla niej lepsze. Moim zdaniem krycie przy drugiej nie jest najlepsze dla zdrowia suni.Więc lepiej poczekaj do 3 cieczki, nic ci się nie stanie jeśli jej teraz nie dopuścisz a będziesz miała czas aby więcej się dowiedzieć o wychowaniu i opiece szczeniąt a także suczki w ciąży, a i jeszcze zbadaniu suni.
    dodał: ~xyz, 17-09-2011, 20:34
    Sama nie wiem czy dopuszczać.Jak się zdecyduje to będzie dopiero przy 3 cieczce. Moja waży3,2kg. Czy to prawda,że york przy porodzie się wybarwia?
    dodał: ~xyz, 17-09-2011, 20:34
    Sama nie wiem czy dopuszczać.Jak się zdecyduje to będzie dopiero przy 3 cieczce. Moja waży3,2kg. Czy to prawda,że york przy porodzie się wybarwia?

• dodał: ~lll, 18-09-2011, 19:56
    Tak to prawda każe krycie osłabia pigment.Jak jeszcze masz jakieś pytania to będę starała się odpowiedzieć;)

Strona 1 z 2    Następna »

Wypowiedz się w tym temacie

Temat:
Treść:
Autor:
v u p
Wpisz znaki widoczne na obrazku:

Galeria zdjęć