legowiska dla psów

Forum: cesarka

« Powrót | Rozpocznij nową dyskusję »

• cesarka
    dodał: ~t, 18-03-2010, 22:03
    czy moja yorka może być jeszcze kiedyś pokryta jeżeli przeszła cesarkę ?

• dodał: ~....., 18-03-2010, 22:13
    jeżeli pani sunie przeszła cesarkę to prawdopodobnie następnym razem też będzie miała ją.
    Weterynarz moich yorków odradził mi pokrywanie suni która miała cesarkę , ponieważ jak już napisałam jest duże prawdopodobieństwo że przy drugim porodzie też będzie miała cesarkę, a każda narkoza każdy zabieg ma wpływ na stan zdrowia pieska.
    Nie znam szczegółów porodu pani suni więc trudno jest mi dać konkretną radę, najlepiej będzie jak skonsultuje się pani/pan z tym samy weterynarzem.

• dodał: ~martyna, 21-03-2010, 21:13
    Czy cesarka jest niebezpieczna???
    Czy jeżeli sunia jest odpowiednio karmiona podczas cięży może uniknąć cesarki???? I czy tylko Yorki O wadze mniejszej niż 2kg mają cesarkę???
    Proszę o szybką pomoc.
    Dziękuję:)
  • cesarka
    dodał: ~k, 21-03-2010, 23:27
    witam moja sunia miała cesarkę a była karmiona royal canin oraz oryal cain starter pod koniec ciązy ,niestety myślę że dieta nie ma z tym nic współnego ,poród u mojej noikoli zaczał się ok ale niestety pchały się 2 psy z dwóch rogów macicy ,więc szybka pomoc chirurga okazała się sukcesem i wszystkie 4 szczeniaczki przezyły ,nikt nie może przewidzieć jak pieski się ułożą itd ,jest to fizjologia ,koszt cesarki różny moja sunia miala ją o 2 w nocy więc zapłaciłam 1000 zł+przeswietlenie 130 złwiec należy się przygotować nie tylko psychicznie ale i finansowo pozdr

• dodał: ~Martyna, 22-03-2010, 14:28
    Wydaje mi się że jest to cena za wysoka, ponieważ ja rozmawiałam z weterynarzem do którego zawsze chodzę ze swoimi zwierzętami i on powiedział mi że jeżeli była by konieczność cesarki to cena była by w granicach 250-350zł.
    Mama jeszcze jedno pytanie czy cesarka jest bardzo niebezpieczna dla suni??? I czy może pani/pan podać wagę suni??????

• dodał: ~we, 22-03-2010, 21:02
    witam takie są ceny w Warszawie ,niestety sama byłam w szoku ale cóż sunie trzeba było ratować gdyby czekała do rana nie wiadomo czy sama by przezyła moja sunia ma 2,5kg a cesarka jest niebezpieczna tzn znieczulenie czytałam gzdzies na forum że suczka zdechła po cesarce ,nerki jej przestały funkcjonować ale proszę myślec pozytywnie sunia przy porodzie potrzebuje spokoju i nie powinna widzieć jak właściciel się denerwuje ,zyczę szcześliwego rozwiazania pozdr

• dodał: ~Martyna, 22-03-2010, 22:30
    Dziękuję ale właśnie nie wiem czy mam pokryć moją sunię. Ona jest mała waży ok 1,800kg.i nie mogę się zdecydować. Weterynarz powiedział mi że jeżeli moja sunia będzie miała więcej niż 2szczeniaczki to najprawdopodobniej oszczeni się sama ale nie wiadomo czy szczeniaczki będą tak łaskawe się nie pchać się razem:)
    I Słyszałam od jakiegoś hodowcy że sunie właśnie ważące mniej niż 2kg z reguły mają cesarki. A że większe właśnie takie jak pani Ich nie mają. Widać Tamten hodowca zbyt dobrze się nie znał:)
    Jeżeli będzie miała pani jakieś pomocne porady co do cięży suni to proszę o pomoc:)
    Pozdrawiam
  • cesarka
    dodał: ~k, 23-03-2010, 23:17
    moja sunia przy 4 szczeniakach powinna była urodzić bez problemu ,ale właśnie szły dwa pieski i tak się stało jak się stało ,gdy jest 1 lub 2 szczeniaki to właśnie często potrzebna jest cesarka ,bo sa słabe skurcze tak mi powiedział mój weterynarz ,wogóle sunia powinna dostawać wapno moja przyjmowała je ok 4 dni przed spodziewanym porodem tzn w 56 dniu a w 60 urodz .teraz cały czas podaje jej wapno 2ml na dobe a jak sapie mocno to dodatkowo 2ml poniewaz grozi jej tezyczka proszę sobie na ten temat poczytać w intern.dużo o tym piszą ,dodatkowo je karmę royal canin starter ,myślę że to tez jest wazna informacja lepiej wczesniej sie przygotować na ewentualne niespodzianki niestety te nie miłe dla nas i suni pozdr
  • witam
    dodał: ~ania, 20-04-2010, 23:45
    mam suczkę która ma sie szczenić 1 maja. jej waga normalna to 1,5 kg. tata tych piesków 1,4 kg. bylam na usg i ma napewno 3 psiaczki . jestem zła sama na siebie że ją dopuściłam bo teraz jestem przerażona tym co może się stać jak troche poczytałam , tymbardziej że nie mam doświadczenia. wcześniej nie wiedziałam że sie nie dopuszcza takich małych suczek a teraz mam wyrzuty sumienia. jestem ciekawa jak u pani martyny zakończył sie poród. a może odrazu jechać do kliniki na cesarke zeby jej nie męczyć i ratować ? prosze o jakąś rade. z góry dziekuje

• dodał: ~Martyna, 21-04-2010, 15:17
    Witam!!!!
    Ja mojej suni jeszcze nie dopuściłam. Waham się ale jeszcze nie wiem.
  • cesarka
    dodał: ~asia1988, 04-07-2010, 12:24
    odradzam calkowicie zapladnianie yorków:( to co przezylam z moja suczka do istny dramat:( nigdy wiecej jej tego nie zrobie....dostala tezyczki przed pododem, cala sie trzesła, nie mogla sie wogóle podniesc, ledwo co zyla- tylko cesarka wchodzila w gre....to byl najgorszu koszmar jaki mnie spotkal!

• dodał: ~miśka:), 04-07-2010, 12:40
    Pani Asiu. Sunia pani dostała tężyczki najprawdopodobniej dla tego że nie przyjmowała podczas ciąży odpowiednich witamin i wapnia co jest niezbędne aby suczka podczas porodu i po nim nie miała powikłań. Dieta jest też bardzo ważna dla zdrowia suni jak i szczeniąt, dla tego sunie w 2połowie cięży należy karmić karmami dla szczeniąt które mają więcej kalorii i witaminy potrzebne do prawidłowego rozwinięcia się szczeniaczków.
  • cesarka
    dodał: ~asia1988, 04-07-2010, 21:39
    dostawala i witaminy i jadla karme royal junior... niestety top nie pomoglo, cale sczescie ze casarka sie udala i moja suczka zyje...juz nigdy wiecej tego bym jej nie zrobila!

• dodał: ~Gracja, 05-07-2010, 13:53
    A może witaminy były podawane nie w tym czasie w którym powinny być i była to za mała dawka.
    Jest wiele przyczyn może tezy być przyczyna że pani sunia przed ciążą była w nie najlepszej kondycji i była osłabiona, bądź brakowała jej wcześniej witamin??? Ale całe szczęście że jest wszystko ok.
  • cesarka
    dodał: ~Iwona, 09-09-2010, 10:16
    witam. mam 3 letnią sunie która jest w ciazy i ma w sobie az 7 lub nawet 9 szczeniakow oczywiscie bedzie miala cesarke bo wlasnymi silami nie urodzi tyle szczeniakow i mam pytanie odnosnie zachowan ktore beda siwdczyly o tym ze jest juz czas zeby jechac z nia na cesarke oraz jak przy tak wilkiej liczbie szczeniakow uchronic ja od tezyczki?? czy dawac jej 2x wiecej witamin czy jak? karmimi ja od polowy ciazy starterem i teraz dodatkowo dostaje witaminy wapno itd ktore polecil nam weterynarz. chcemy ja wysterylizowac poniewaz suczka czesto ma urojone ciaze a nie chcemy zeby zachorowala chyba to bedzie najlepsze rozwiazanie. prosze o odpowiedz najbardziej zalezy mi na tych pierwszych objawach ze to juz ... bo mamy dwa terminy porodu pozdrawiam

Strona 1 z 5    Następna »

Wypowiedz się w tym temacie

Temat:
Treść:
Autor:
k v 3 f 4 6
Wpisz znaki widoczne na obrazku:

Galeria zdjęć